Lietuvos go čempionatas

 

Garbingiausias ir pats įspūdingiausias Lietuvos go padangėje turnyras – Lietuvos go čempionatas. Kovos aršios, emocijų daug, klaidos skaudžios, o pergalės itin saldžios. Atranka į LGA čempionatą vyksta visus metus, nes kovoti dėl Lietuvos go čempiono vardo yra privilegija. Nors ilgą laiką šiame turnyre dominavo vienas žaidėjas, akivaizdžiai visa galva aukštesnis už priešininkus, kurie nesėkmingai metai iš metų laužė ietis bandydami jį įveikti, tačiau naujas dešimtmetis atnešė naujų vėjų. Jau šešti metai iš eilės čempionatą laimi kiti žaidėjai ir nei vienam iš jų kol kas nepavyko laimėti tris kartus iš eilės. Galbūt šiais metai tai pavyks dabartiniam čempionui, o gal laimės kažkas iš buvusių čempionų ar net turėsime naują čempioną. Labai daug stiprių kandidatų, norinčių nukarunuoti pernai metų čempioną ir pasidabinti medaliu pirmą kartą patys, lygiai taip pat praeties čempionai nori vėl pasidžiaugti šlovės spinduliais. Kiekvienas turi paslepęs ne vieną kozirį savo rankovėje ir tik Lietuvos go čempionato finalinio turnyro metu pamatysime kaip kam pavyks.

Nuo 2015 metų yra pakeista čempionato tvarka. Ilgą laiką galiojusi tvarka „visi prieš visus“ buvo pakeista į dviejų pogrupių žaidimą pirmą dieną ir kovą dėl titulo antrąją. Tai leido žymiai labiau padidinti įtampą, nes dabar nebeužtenka, kad priešininkas blogai sužaistų, reikia ir pačiam žaisti gerai ir laimėti. Kiekviena partija ant kortos stato beveik viską. Be to, tai leido sumažinti turų skaičių, nuo 7 iki 5, kas nebeišsekina žaidėjų, o leidžia visiškai pasinerti į žaidimą.

Atranka į 2023 m. čempionatą:

Čempionai:

Suvestinė

Andrius Petrauskas 9
Giedrius Tumelis 4
Vladas Zaleskas 4
Audris Kuras 2
Albertas Petrauskas 2
Donatas Ugenskas      1

Sąrašas

  3 komentarai puslapiui “Lietuvos go čempionatas”

  1. Klaida: 2013 – Albertas Petrauskas – nuoroda į 2012-ųjų metų čempionatą

  2. Nu įžanga tai įspūdinga… čia ant poezijos kažką patraukė 😉

 Komentuoti

Galite naudoti šias HTML žymes ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(būtina)

(būtina)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.