Lietuvos go čempionato organizavimo tvarka
Lietuvos Go Čempionato organizavimo tvarka
(2015-10-26 redakcija)
1 skyrius: Pagrindiniai teiginiai
1.1. Esmė
Lietuvos Go čempionato metu vyksta vienas arba keletas įskaitinių turnyrų ir vienas finalinis turnyras, kuris oficialiai vadinamas Lietuvos Go Asociacijos (LGA) Čempionatu.
Įskaitiniai turnyrai vyksta sausio–lapkričio mėnesiais, o finalinis turnyras – 4-ajame ketvirtyje, jei įmanoma, lapkričio mėnesį.
1.2. Įskaitinių ir finalinio turnyrų organizavimas
Kiekvienais metais organizuojama nuo 1 iki 3 įskaitinių turnyrų bei 1 finalinis turnyras. LGA valdyba iki kiekvienų metų kovo 1 dienos nusprendžia, kada ir kiek vyks įskaitinių turnyrų bei kada ir kur vyks finalinis turnyras.
Šis nutarimas paskelbiamas LGA internetinėje svetainėje.
Nutarimą keisti galima tik tuo atveju, jei išaiškėtų, kad dėl tam tikrų priežasčių turnyrai gali neįvykti.
1.3. Turnyro paskelbimas
Apie kiekvieną turnyrą skelbia LGA valdyba. Tai turi būti padaryta ne vėliau kaip 2 savaitės iki turnyro pradžios ir sutarta forma pranešta visiems LGA nariams.
Pranešime turi būti tokia informacija:
- turnyro vadovo vardas, pavardė, e. pašto adresas ir telefono numeris,
- data, iki kada priimamos norinčių dalyvauti turnyre paraiškos,
- registracijos mokestis,
- turnyro tvarkaraštis,
- vieta, kur vyks turnyras.
1.4. Turnyro vadovas, teisėjai
Lietuvos Go Asociacija kiekvienam įskaitiniam ir finaliniam turnyrams paskiria turnyro vadovą ir teisėją. Turnyro metu kilusius ginčytinus klausimus sprendžia turnyro vadovas. Jei kuri nors pusė nesutinka su turnyro vadovo sprendimu, galutinį ir neginčytiną sprendimą priima turnyro teisėjas.
1.5. Įskaitinių ir finalinio turnyrų taisyklės
Čempionato turnyruose žaidžiama pagal galiojančias Pasaulio Go mėgėjų čempionato (World Amateur Go Championship, toliau – WAGC) taisykles.
Turnyrai pradedami be foro. Įskaitiniuose ir finaliniame turnyruose žaidėjas su juodaisiais akmenimis suteikia žaidėjui su baltaisiais akmenimis 6.5 taško komi.
Jei pasibaigus pagrindiniam laikui žaidėjas nepradeda žaisti arba neatvyksta į turnyrą, jis pralaimi partiją be kovos. Pralaimėjimai gali būti įrašomi abiem net ir tos pačios partijos žaidėjams, jei jie abu neatvyksta arba dėl kitų priežasčių nepradeda žaisti.
2 skyrius: Įskaitiniai turnyrai
2.1. Dalyvavimas
Įskaitiniuose turnyruose gali dalyvauti bet kuris žaidėjas, nepriklausomai nuo jo pilietybės. Į finalinį turnyrą patenka tik tie žaidėjai, kurie:
- yra Lietuvos Respublikos piliečiai arba gyvena Lietuvoje ilgiau kaip 3 metai ir
- yra LGA nariai arba LGA priklausančio klubo nariai.
2.2. Turnyro tvarka
Įskaitinių turnyrų metu vyksta 5 arba daugiau turų, kurie rengiami pagal McMahon sistemą (SOS ir SOSOS). Įskaitinių turnyrų eiga ir trukmė priklauso nuo numatytų turų skaičiaus. Vieną dieną negali vykti daugiau kaip 4 turai.
Kiekvienam žaidėjui skiriamas ne trumpesnis kaip 45 minučių pagrindinis laikas. Pasibaigus pagrindiniam laikui kiekvienas žaidėjas gauna japonišką byo-yomi 3 x 30 sek.
2.3. Vertinimas
Įskaitiniam turnyrui pasibaigus sudaroma dalyvių įvertinimo (reitingų) lentelė.
Surinkus vienodą taškų skaičių, vieta lentelėje skiriama pagal tokius kriterijus iš eilės:
- Dalyvių, su kuriais žaista, surinktų taškų suma (SOS).
- Dalyvių, su kuriais žaista, priešininkų surinktų taškų suma (SOSOS).
- Tiesioginis palyginimas, jei žaista bendra partija.
- Traukiami burtai.
3 skyrius: Finalinis turnyras
3.1. Dalyvavimas
Finaliniame turnyre dalyvauja 8 žaidėjai, per įskaitinius turnyrus surinkę daugiausiai taškų.
LGA valdyba privalo apie iškovotą teisę dalyvauti finaliniame turnyre pranešti visiems žaidėjams per savaitę nuo paskutinio įskaitinio turnyro pabaigos, bet ne vėliau kaip 2 savaitės iki finalinio turnyro pradžios. .
Kiekvienas šią teisę gavęs žaidėjas privalo ne vėliau kaip likus 7 dienoms iki finalinio turnyro pradžios LGA valdybai pranešti apie savo ketinimus dalyvauti turnyre.
Jei žaidėjas atsisako dalyvauti finaliniame turnyre, LGA valdyba turi teisę išrinkti kitą finalo dalyvį pagal tokias taisykles:
- Kitas žaidėjas pagal kvalifikacijos į finalinį turnyrą sąrašą,
- Jei tokiu būdu surinkti 8 žaidėjų finaliniam turnyrui neįmanoma, valdyba turi teisę savo nuožiūra į turnyrą pakviesti bet kurį Go žaidėją.
Jei ir tuo atveju nesurenkami 8 finalininkai, tos partijos užskaitomos kaip pralaimėtos be kovos.
3.2. Turnyro modelis
Finalinis turnyras vykdomas grupių sistema. Finalinio turnyro dalyviai pagal galutinę vietą, užimtą įskaitiniuose turnyruose, suskirstomi į 4 “krepšelius”:
- I ir II vieta
- III ir IV vieta
- V ir VI vietos
- VII ir VIII vietos
Burtų keliu krepšeliai paskirstomi į 2 grupes, t.y. žaidėjai iš vieno krepšelio patenka į skirtingas grupes. Grupėse žaidžiamos 3 partijos pagal sistemą „kiekvienas prieš kiekvieną“. Žaidėjams grupėje surinkus vienodą pergalių skaičių, vieta grupėje nustatoma taip:
- Atsižvelgiama į tarpusavio partijos rezultatą.
- Jei pagal tarpusavio partijos rezultatą negalima nustatyti vietų pasiskirstymo (pvz., “karuselė”), aukštesnę vietą grupėje užima tas žaidėjas, kuris užėmė aukštesnę vietą kvalifikacijoje į čempionatą.
Į pusfinalį patenka žaidėjai, grupėse užėmę pirmąsias dvi vietas. Jie toliau varžosi dėl I–IV vietų. III–IV vietas grupėse užėmę žaidėjai kovoja dėl V–VIII vietų.
Pusfinalio tvarka :
- I grupės I vieta – II grupės II vieta
- II grupės I vieta – I grupės II vieta
Laimėtojai žaidžia finalinę partiją dėl I–II vietų, pralaimėję žaidžia dėl III–IV vietų.
Analogišku principu žaidžia žaidėjai, užėmę III–IV vietas grupėse.
3.3. Turnyro tvarka
Kiekvienam žaidėjui skiriama ne mažiau kaip 60 minučių pagrindinio laiko. Pasibaigus pagrindiniam laikui kiekvienas žaidėjas gauna japonišką byo-yomi 3 x 30 sek.
3.4. Vertinimas
Turnyrui pasibaigus sudaroma dalyvių įvertinimo (reitingų) lentelė.
4 skyrius: Atstovavimas Lietuvai Pasaulio Go mėgėjų čempionate ir kitose pasaulio pirmenybėse
4.1. Esmė
Valdyba sudaro kandidatų sąrašą, pagal kurį sprendžia, kas atstovaus Lietuvai Pasaulio Go mėgėjų čempionate, Tarptautiniame go mėgėjų čempionate „Korėjos Ministro Pirmininko taurė“, Tarptautiniame porinio go mėgėjų čempionate ir kitose pasaulio pirmenybėse. Sąrašas sudaromas pasibaigus Lietuvos Go Čempionato finaliniam turnyrui pagal bendrą Lietuvos Go Čempionatuose iškovotų taškų skaičių.
4.2. Taškų skyrimas finalinio turnyro dalyviams
Finalinio turo dalyviams taškai skiriami taip:
1 vieta – 8 taškai
2 vieta – 6 taškai
3 vieta – 4 taškai
4 vieta – 3 taškai
5 vieta – 2 taškai
6 vieta – 1 taškas
Prie jų pridedami taškai, surinkti per paskutinius 5 čempionatus.
4.3. Kandidatų sąrašo įvertinimas
Atstovauti Lietuvai pasaulio pirmenybėse turi teisę tas žaidėjas, kuris pagal 4.1 ir 4.2 punktus surenka daugiausia taškų. Taip jis išnaudoja surinktus taškus ir kitais metais pradeda rinkti taškus iš naujo. Jei žaidėjas per 5 metus neišnaudoja surinktų taškų, jie yra anuliuojami.
Jei du žaidėjai surenka vienodai taškų, dalyvio teisę gauna tas, kuris paskutinius taškus pelnė vėliausiai. Jei abu žaidėjai paskutinius taškus pelnė vienu metu, dalyvio teisę gauna tas žaidėjas, kuris einamaisiais metais surinko daugiau taškų.
Lietuvos go asociacija