Kas yra go?

 

Go – tai labai senas stalo žaidimas. Paprastus elementus – liniją ir apskritimą, baltą ir juodą, akmenį ir medį go sujungia su paprastomis taisyklėmis ir sukuria žaidimo subtilumus, kurie jau tūkstančius metų pavergia žaidėjus. Paprasčiausias žaidimas go jo entuziastams įgauna kitas prasmes – panašumą į gyvenimą, gilią meditaciją, žaidėjo asmenybės atspindį, abstraktaus mastymo pratimą arba nuostabų meną, kuriame juodieji ir baltieji šoka ant lentos subtilioje pusiausvyroje. Bet svarbiausia visiems kas žaidžia yra tai, kad go yra įdomus ir smagus.

Go – tai žaidimas, reikalaujantis meistriškumo. Kažkas yra pasakęs, kad šis žaidimas yra panašus į keturias šachmatų partijas žaidžiamas tuo pačiu metu ant vienos lentos. Tačiau jis skiriasi nuo šachmatų daugeliu atžvilgių. Go žaidimo taisyklės yra labai paprastos ir nors, kaip ir šachmatų atveju, tai yra žaidėjo analitinių įgūdžių išbandymas, go suteikia žymiai daugiau galimybių intuicijai.

Go atsirado prieš maždaug 4000 metų, tačiau žaidimo taisyklės per tą ilgą laikotarpį iš esmės nepasikeitė. Žaidimas tikriausiai atsirado Kinijoje arba Himalajuose. Vienoje legendoje pasakojama, kad kartą Tibeto likimas buvo nulemtas go lentoje, kai budistų valdovas atsisakė kautynių. Vietoj to jis iškvietė užpuoliką žaisti go, kad būtų išvengta kraujo praliejimo. Go žaidimas yra labai populiarus Tolimuosiuose Rytuose, iš kur jis kilo. Susidomėjimas šiuo žaidimu nuolat auga ir Europoje bei Amerikoje.

Lietuvoje go yra žaidžiamas nuo 1981 metų.

 Komentuoti

Galite naudoti šias HTML žymes ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(būtina)

(būtina)

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.