Labai įdomi ir neužmirštama Ernesto patirtis.

 

lenta

Kelionė į Tailandą užtruko visą dieną, skrydis iš Vilniaus į Helsinkį, o tuomet iš Helsinkio į Bankoką – dar apie 11 valandų. Belaukdamas skrydžio Helsinkyje spėjau nusipirkti vieną mėgstamo autoriaus knygą, tad buvo ką veikti. Be to, turiu įprotį (o gal jau net ir refleksą)  keliaudamas visada miegoti, kad ir kuo keliaučiau – lėktuvu, autobusu, mašina, traukiniu ar laivu, visada apima miegas. Draugai net juokauja, kad aš ne keliauju, o tiesiog teleportuojuosi =). Beje, tuo pačiu reisu taip pat skrido Suomijos bei Švedijos atstovai, tačiau tai paaiškėjo tik lėktuvui nusileidus. Sunkiausia kelionės dalis buvo keliauti iki viešbučio. Tokius eismo kamščius teko regėti tiktai Holivudo filmuose, atrodė jog vairuotojai kovoja dėl kiekvieno centimetro slinkti į priekį, visos mašinos judėjo kaip ką tik pavalgę vėžliai, paraolimpinėse vėžlių bėgimo varžybose. Visa laimė, kad galima teleportuotis.
Pirmas įspūdis – šilta (~40°C), tvankus oras, labai draugiški ir svetingi žmonės, tačiau ne daug kas šneka angliškai. Tailando oro uoste mus pasitiko turnyro organizatoriai su gera nuotaika, gėlių vėriniais ant kaklo ir įvairiapusiška pagalba. Atvykom į prabangų  viešbutį kur  mus pasitiko Hajin Lee – viena pagrindinių turnyro organizatorių, ji pabendravo ir aprodė pasibuvimo salę kur galima žaisti ne turnyro metu ar tiesiog pasibūti dalyviams. Ten ir  prisėdom sužaisti draugišką partiją su dalyviu iš Suomijos (Vesa Laatikainen, 5dan), kurią pasisekė laimėti, tad pirmos dienos nusiteikimas buvo tikrai geras.
Turnyre pirmą kartą buvo pradėta naudoti McMahon sistema, tai sukėlė gana daug diskusijų. Vieni tai matė kaip teigiamą vakarų turnyrų įtaką, kiti buvo įsitikinę, jog tai buvo paskatinta praeitų metų rezultato, kai turnyro nelaimėjo nei vienas žaidėjas iš trijų stipriausių Go valstybių bei didžiausių IGF remėjų (Kinijos, Japonijos bei Korėjos), o laimėjo Yi-Tien Chan iš Taivano turėdamas vienodą pergalių skaičių su antrąja vieta, bet pirmaudamas SOS taškais. Dar keletas silpnesnių žaidėjų buvo nusivylę, kad su šia sistema neturės šanso pažaisti prieš stipriausius varžovus. Aš palaikiau naujos sistemos įdėją, kadangi dauguma turnyrų kuriuose tenka dalyvauti Europoje vyksta su šia sistema ir man tai buvo įprasta.
ernestas danielaPirmomis dienomis susipažinau su viena iš turnyro svečių, Daniela Trinks, ji studijuoja Go Korėjoje, Myongji Universitete, su ja apkeliavom daug lankytinų Bankoko vietų. Viena iš tokių buvo “Auksinis kalnas” (Golden Mount.).  Lipdami į jį sustojome atsivėsinti kavinėje, prie pat kalno viršaus, ten atradom tris vietinius budistų vienuolius ir skanios, tradicinės tailandietiškos arbatos. Man ji taip patiko, kad iš kart užsisakiau dar vieną puodelį, o po to paprašiau parduoti visą pakelį. Deja, to padaryti negalėjo, bet leido nusifotografuoti kaip jis atrodo. Toliau visas ateinančias dienas iškojau kur jos galima būtų nusipirkti. Panašu, kad tai populiari arbata – visi žino kaip ji atrodo ir visi yra jos bandę, tačiau niekas negalėjo tiksliai pasakyti kur jos galima gauti! Net paskutines 3 valandas kelionės praleidau jos ieškodamas oro uoste, užeidamas į kiekvieną parduotuvę, rodydamas nuotrauką ir klausdamas, deja – nieko. Praėjus savaitei po grįžimo į Lietuvą, žaidžiau go internete prieš nežinomą žaidėją iš Tailando, po žaidimo ji manęs paklausė, ar netyčia nedalyvavau šiemetiniame WAGC. Buvau labai nustebęs, pasirodo Tailande jis sulaukė didelio vietinių žaidėjų susidomėjimo, ypač dėl to nes pirmą kartą vyko ten. Internete žaidžiau su savo pilnu vardu, matyt taip ir atpažino mane. Kurį laiką kalbėjom, užsiminiau kaip man patiko Tailandietiška arbata ir tuomet ji pasisiūlė man atsiųsti 1kg arbatos, dovanų, neleido nei sumokėti nei atsiųsti ko nors iš Lietuvos mainais. Po kelių savaičių gavau savo ieškotosios arbatos, ačiū Suttipa Sungyut =).
Žaidimo rezultatu (4 pergalės 4 pralaimėjimai), iš dalies patenkintas, nors manau, kad galėjau pasirodyti ir geriau. Pirma kartą teko žaisti tokio lygio ir svarbos turnyre, tad įtampa darė savo, atsirado įvairių klaidų. Kaip bebūtų, visus žaidimus vėliau peržiūrėjome su besisvečiuojančiais profesionalais, tad dėl pralaimėjimų nesikankinau ir miegojau ramiai =).

Ernestas